לייעוץ מקצועי בנושא כספות אנא השאירו פרטים ונחזור אלכם בהקדם:
08-9435056

ההבדלים בין השכרת כספת בבנק לבין רכישת כספת פרטית

התקשורת של ימינו מציגה באופן חוזר דיווחים על משיכת סכומים גבוהים מהרגיל של כספים מקרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות הנאמנות ע"י הציבור.  אי הודאות והחשש לקריסה כלכלית המאפיינת את התקופה האחרונה, מובילים את בעלי הנכסים והממון להחזיק את רכושם הכי קרוב ובטוח שרק אפשר. לא צריך להיות מבין גדול על מנת לדעת ששמירת כסף במקומות מאולתרים בבית, באותה מידה גם תכשיטים, מסמכים חשובים ועוד, אינה בדיוק הפתרון היעיל. אי לכך פונים אותם אנשים לפתרון ההגיוני ביותר- הגנה על דברי הערך באמצעות כספת.

לפי פרסום ב"גלובס"- מבדיקה מדגמית בקרב יצרני ונשווקי הכספות, מתבטאת עלייה של כמעט 100% בהתעניינות בכספות ועלייה של עשרות אחוזים ברכישת כספות.
הביקוש הגבוה לכספות נובע בין היתר מחשש מפני קריסה כלכלית של החברות הפרטיות המחזיקות את הממון, אך בעיקר לאור החמרת דרישותיהן של חברות הביטוח לצורך קבלת פוליסה ולאור פרסום תקנים חדשים על ידי משטרת ישראל.

באופן מיידי עולות שאלות רבות, קל וחומר לציבור שלא מכיר באופן עמוק את עולם הכספות, כמו איזו כספת לבחור? האם לקנות כספת? האם להשכיר כספת? מהו הפתרון הטוב ביותר?

בפני מי שלא מאמין ביציבות המערכת הכלכלית אולם עדיין מאמין בבנק, עומדת האפשרות של השכרת כספת בבנק. אם שאלתם את עצמכם כמה עולה כספת בבנק, השכרת כספת בבנק למשך שנה נעה בין 600-1600 ₪ בהתאם לבנק ולגודל הכספת.

פתרון זה הנו רלוונטי ואף אידאלי במקרים בהם יש צורך לשמור פריטי ערך לתקופה קצרה מאוד, הערכה כללית - עד שישה חודשים, ומתוך נקודת הנחה כי אין ללקוח צורך בזמינות גבוהה של הרכוש.
במידה ויש לשמור על רכוש לתקופה בינונית עד ממושכת, פתרון זה הופך מעט מסורבל ולא יעיל משיקולים רבים לרבות מרחק- לא בכל הסניפים ניתן להשכיר כספות, זמינות- הביקורים בכספות יכולים
להתבצע רק בשעות הפעילות של הסניף. בנוסף, קיימת הגבלה למספר הביקורים השנתיים בכספת ומתבצעת גביית תשלום נוסף על כל חריגה מהכמות המוסכמת. והחיסרון העיקרי- פשוט לא משתלם כלכלית. השכרת כספת בבנק למשך שנה ומעלה עלולה בנקל להסתיים מבחינת עלויות כמו לרכוש כספת באופן פרטי.

פתרון נוסף הוא רכישת כספת ביתית. שוק הכספות מגוון ביותר, וניתן להשיג בו כספות בסכומים הנעים בין 450 שקלים לכספת ביתית קטנה, עד אלפי שקלים לכספת ביתית כבדה. המחירים נקבעים בהתאם לשיקולים רבים כמו סוג מנגנון הכספת, משקל הכספת, עובי הדלת ועובי הגוף, כמות הבריחים, תוספות הגנה ועוד. ברכישת כספת ביתית, בעל הרכוש לא נאלץ להתמודד עם חסרונות המרחק, הזמינות והעלות שכן משלם הוא תשלום חד פעמי בעבור כספת שמגיעה כמובן עם תעודת אחריות.
כל עוד שומר בעל הכספת על דיסקרטיות מוחלטת בנוגע להימצאות כספת בביתו וכל שהתקין את הכספת לבטון במקום נסתר מן העין, זוכה הוא בהגנה מרבית עם מקסימום היתרונות, מינימום החסרונות וחשוב לא פחות- בשקט נפשי.

מידע בנוגע לכלים לרכישת כספת ניתן למצוא במאמרים נוספים באתר זה.

_______________________________________________________________

לפגישת ייעוץ בנושא כספות ניתן ליצור קשר במס' 1-700-50-10-15.
JSH תעשיות בטיחות - הבחירה הבחורה עבורך.

 

JSH - תעשיות בטיחות - יצרן הכספות הישראלי | כספות מכל סוג ולכל מטרה | הבחירה הבטוחה בשבילך
חנות המפעל בתל אביב: אבן גבירול 83 טלפון: 07-22413333 פקס: 072-2416666 shop@jsh1.co.il
כתובת המפעל: פארן 2, אזה"ת צפוני, יבנה, 8122502, ת.ד. 676 טלפון: 08-9435056 פקס: 08-9431921 office@jsh1.co.il 
logo vds   logo SP   logo ECBS   logo UL   logo K   logo   logo ICO 9002   logo IQNET
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה