Search
Close this search box.

ספק מורשה של משרד הביטחון

סדרה כספות לבית ומשרד

כספת היא אחד המוצרים המורכבים ביותר לקנייה בגלל יעודה ורמת חשיבותה 
לקוח הרוצה לברר על קניית כספת למשרד או לבית מוצא מעט מאד מידע על כספות, כמו מה הסטנדרטים הבסיסיים שצריכים להיות לכספת איכותית, כמו עובי הדלת, סוג המנעול, סוג הבריחים, אופן ההתקנה איך למנוע פריצת כספות  ועוד.

אם הינכם מבני המזל שהוטל עליהם מלאכת הבירור לרכישת כספת לביתכם או לבית העסק, הנה לכם הדברים שחובה לדעת לפני פנייה לחברות המובילות בענף הכספות לצורך רכישת כספת.

חשוב לדעת הוא שאין כספת שאינה ניתנת לפריצה. השאלה הרלוונטית באמת היא – כמה זמן לוקח לכספת להיפרץ?  ובאיזה כלים משתמש הפורץ ?

באמצעות פרמטר זה נקבעים תקנים אירופאיים המצביעים על סטנדרט הכספת.
זמן הפריצה מאפשר למערכות הגנה נוספות לפעול ובאמצעותן למנוע גנבה.מערכת אזעקה היא מערכת הגנה נוספת לכספת שתפקידה להתריע בדבר ניסיון פריצה, לרוב חברות אבטחה משתמשות בה לצורך מתן תגובה או הגעה למקום הפריצה. 
בחברות ביטוח רבות, קיימות הנחיות אשר משמשות כמערכות הגנה בפני עצמן כמו סוג מנגנון הכספת או משקלה אשר מודד במידת מה את חוזקה וחוסנה של הכספת. 
לצערנו הנחיה זו אינה מספקת וגם מטעה כאשר מגיעה כשיקול יחיד, כיוון שכל יצרן יכול ליצור כספת שלא לפי כללי המקצוע הטובים לכספות ולהוסיף משקל בדרך שאינה משפרת את המיגון. 

קיימות 4 שיטות פריצה נפוצות: 
א. עקירת כספת ממקומה.
ב. קידוח באזור הבריחים, המנגנון והמנעול.
ג. שימוש בפטיש ודחיפת הדלת לתוך הכספת. 
ד. החדרת לום בין משקוף הכספת לדלת הכספת. 

מובאות לפניכם כמה עצות שמנחות את חברתנו כבר יותר משלושים שנה בייצור כספות והתקנת כספות, שיעזרו לכם בבחירת הכספת המתאימה למטרתכם ולרוב גם לדרישות חברת הביטוח שלכם.

• חובה לעגן את הכספת ב-4 עוגני פלדה (ג'אמבו) לקיר בטון או ממ"ד בעובי מינימלי של 20 ס"מ. 
• חובה לוודא שאזור הבריחים, המנגנון והמנעול מוגן בפלדה קשה, המרותכת בזווית העולה על 30 מעלות, וזאת על מנת למנוע אפשרות לקידוח באזור זה. 
• המשקוף הפנימי, המשמש גם למעצור הדלת וגם לנעילה עצמה, חייב להיות בצורת U כאשר צלע אחת תחדור לגוף הכספת וצלע שנייה תהיה מרותכת לגוף הכספת. חיבור לצלע אחת אינו מומלץ. 
• דלת הכספת תהיה שקועה בתוך הכספת, ולא תהיה במישור אחד עם המשקוף על מנת שזווית החדרת הלום או המברג לא תאפשר לחץ בכיוון פתיחת הדלת. 
• בכספות שמערכות הנעילה שלהן אלקטרוניות מומלץ לבחור מערכות שמופעלות ע"י מנוע חשמלי ונצרה ולא ע"י מערכות המופעלות ע"י סולונואיד (מגנט חשמלי). 

   • כספות שעומדות בתו תקן אירופאי הינן הכספות שעברו מבחנים מחמירים מבחינת מבחני פריצה, עקירה ,קידוח ,ניסוך, חיתוך ,שימוש בפטיפ,רתכת וכו  

  כספת ביתית מומלצת היר סידרה B בעלת תקן אירופאי 14450-S2
  • מבנה הכספת: 
  גוף הכספת יהיה מינימום עובי 5 מ"מ פלדה. 
  דלת הכספת תהיה בעובי של 10 מ"מ פלדה לפחות. 
  מנגנון הכספת יהיה מחובר לדלת בריתוך מאסיבי ויהיה בעל מובילים כפולים לבריחים. 
  • מנגנונים שמחוברים ע"י ברגים לא מומלצים. 
  • הנעילה צריכה להתבצע ל-4 צידי הכספת. 

  לסיכום, שקונים כספת חשוב התקנה טוב, ההתקנה היא חלק בלתי נפרד מקניית הכספת, חשוב שהכספת תהיה מחוברת לקיר באמצעות עוגנים, בקיר בטון, שימוש בברגים מתאימים

  חשוב לוודא כי הכספת מתאימה לדרישות חברת הביטוח.

  והטיפ הכי חשוב, התקנה ללא סימני זיהוי של חברת הכספות.

   

   

  עצות נוספות למניעת פריצת כספות ניתן למצוא במאמרים נוספים באתר זה. 

  לפגישת ייעוץ בנושא כספות ניתן ליצור קשר במס' 1-700-50-10-15.
  JSH תעשיות בטיחות – הבחירה הבטוחה עבורך.

  כספת SPIII-68

  כספת כבדה ומבוטנת בתקן C4 לבית, למשרד ולכספות לרישוי עסקים. הכספת עומדת בתקנים המחמירים ביותר

  קרא עוד »
  VDS
  מיוצר בישראל
  custom-made
  ADV1
  EU
  SP UL K
  ביטוח