חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דרישות חברות ביטוח

במהלך השנה האחרונה הקשיחו חברות הביטוח בצורה משמעותית את תנאי הפוליסות לביטוח תכולת הבית, ובניגוד לעבר הן מחייבות כיום חלק מהמבוטחים להתקין כספת ביתית העונה על תנאים ברורים.

 

יש לשים לב לדרישות הביטוח לגובה הכיסוי הביטוח וכפועל יוצא מכך לסוג הכספת שמכסה את הסכום:

 

 לחברת תעשיות בטיחות JSH ישנן כספות העומדות בתו התקן אירופאי המתאימות לדרישות הרוב המוחלט של סוכנות הביטוח, יש סדרות של כספות שמתאימות לסכום ביטוח מסוים לדוגמא:

 

יש סדרות כספות בעלות תקן אירופאי שמתאימות לכיסוי ביטוחי של 2.5 מיליון, יש סדרות כספות בעלות תקן אירופאי שמתאימות לכיסוי ביטוחי שלעד 700,00 ₪ ויש סדרות כספות בעלות תקן אירופאי שמתאימות לכיסוי ביטוחי של עד 250,000 ₪.

 

דרישה עיקרית עוסקת במשקל הכספת. חובת המבוטח לרכוש כספת במשקלים שונים בהתאם לסוג התכולה המאוחסנת. ציר המשקלים מתחיל ב-13 ק"ג ועלול להגיע בנקל עד 250 ק"ג בעוד הדרישה הנפוצה ביותר היא ל-50 ק"ג.

 

דרישות נוספות אותן מציבות חברות הביטוח מתייחסות לאופן עיגון הכספת, קרי, שיטת ההתקנה. חלה חובה להתקנת הכספת לרצפה או לקיר בטון באמצעות ארבעה ברגים. כספת אשר לא תעוגן באופן הנ"ל לא תזכה את בעליה בפוליסה המבוקשת.

 

אם נקדיש כמה רגעים למחשבה על דרישות אלו ונוספות, שלעתים לא מובנות ומעוררות הסתייגויות בקרב הציבור, נגלה כי יש מקור לצדק בדברים. אלו החלטות שנקבעו לאחר הפנמה כי אנשים רכשו כספות קלות משקל בחנויות "עשה זאת בעצמך", לא דאגו לקבע אותן לקיר או לרצפה ואף דיווחו לחברה שרכושם מאובטח בכספת. מקרי פריצה רבים אירעו בהם הפורצים פשוט הרימו את הכספת יחד עם התכולה החשובה המאוחסנת.

 

לאור היעדר דרישות מוקדמות, מקרים אלו חייבו את החברות לפצות את המבוטחים, וגרמו להן לנזקים בסכומי עתק. על מנת למזער את הנזקים הכלכליים העתידיים, העלו את רף הדרישה וכיום בחלק מהמקרים מבצעות החברות בדיקות אימות לאופן התקנת הכספות בהתאם לנוהל.

 

מכאן, אם קיבלתם מפרט לכספת מחברת הביטוח, עברו על כל הסעיפים וודאו כי הכספת המיועדת לרכישה עומדת בכל הקריטריונים. ודאו כי מקום ההתקנה יצוק בטון ובנוסף, בקשו אישור התקנה

 

מהמתקין.

 

 

כספת KM-2100

כספת משרדית המתאימה לאיחסון ארכיב. מכילה 2 מערכות נעילה נפרדות: נעילת קומבינציה מכאנית + נעילת

קרא עוד »
VDS
מיוצר בישראל
custom-made
ADV1
EU
SP UL K
ביטוח
×